Rusia dhe Ukraina vendosin armëpushim 11 orë në qytetin Mariupol, koha do të përdoret për evakuimin e civilëve

Një armëpushim i përkohshëm është vendosur në Mariupol, qytetin port të Ukrainës, që shtrihet në jug të vendit.

Mediat bëjnë me dije se armëpushimi do të zgjasë nga ora 10:00 deri në 21:00 sipas asaj lokale.

Kjo është konfirmuar nga Këshilli i qytetit që shton se kjo fashë orare do të përdoret për evakuimin e civilëve.

Një plan i ngjashëm u shpall edhe të shtunën, por u shkel shumë shpejt për shkak të bombardimeve ruse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *