Rusia: Dhjetëra mercenarë janë vrarë në sulm me raketa

11:29 20/03/2022

Ministria Ruse e Mbrojtjes thotë se ka vrarë dhjetëra mercenarë në një sulm me raketa në një qendër trajnimi në Ukrainën perëndimore, ka raportuar Agjencia Shtetërore e Lajmeve RIA.

Gjeneral Major Igor Konashenkov, një zëdhënës i ministrisë, tha se më shumë se 100 trupa ukrainase dhe mercenarë të huaj mbetën të vranë kur një raketë me precizion të lartë goditi një bazë ukrainase pranë Ovruch në Zhytomyr Oblast.

“Raketat e lëshuara nga ajri me precizion të lartë goditën qendrën e trajnimit për forcat e operacioneve speciale të forcave të armatosura ukrainase, ku ishin vendosur mercenarët e huaj që mbërritën në Ukrainë,” tha Konashenkov./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *