Rusia do të marrë 30 luftanije të reja deri në vitin 2023 për të forcuar Marinën

Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se marina ruse do të marrë 30 anije të reja këtë vit.

Putin po fliste gjatë një ceremonie në Shën Petersburg për të shënuar festimin vjetor të Ditës së Marinës pasi pa një paradë të anijeve luftarake ruse në lumin Neva.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts