Rusia do të ndalojë përkohësisht sulmet në Mariupol dhe Volnovakha për të lejuar korridoret humanitare për civilët

08:26 05/03/2022

Media shtetërore ruse po raporton këtë mëngjes se trupat ruse do të ndalojnë së sulmuari në orën 10 të mëngjesit me orën e Moskës për të lejuar korridoret humanitare nga Mariupol dhe Volnovakha.

Ky lajm u raportua fillimisht nga agjencia e lajmeve Interfax, duke cituar Ministrinë Ruse të Mbrojtjes.

Mbrëmë, kryetari i bashkisë së Mariupolit, Vadim Boychenko bëri thirrje për një korridor humanitar pas një dite tjetër sulmesh nga trupat ruse.

Qyteti në detin Azov, ka qenë pa energji dhe ujë ditët e fundit, pasi Rusia shënjestroi infrastrukturën civile dhe zonat e banuara./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts