“Rusia është e gatshme”, deputetja ukrainase paralajmëron: Po përgatitemi për një shpërthim bërthamor në centralin e Zaporizhzhias

Ukraina po “përgatitet për një shpërthim bërthamor” në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia-s, ndërsa situata atje mbetet “shumë e rrezikshme”, ka zbuluar një deputete ukrainase.

Duke folur për Sky News, deputetja Kira Rudik tha se ukrainasit ishin të shqetësuar dhe pretendoi se Rusia ishte “e gatshme” për të provokuar një shpërthim të tillë pranë centralit.

“Ne po përgatitemi për një shpërthim bërthamor dhe e gjithë bota po shikon dhe nuk ka asgjë që mund të bëhet”, theksoi ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts