Rusia: Futja e Finlandës dhe Suedisë në NATO do kishte pasoja

10:13 16/05/2022

Zëvendësministri i Jashtëm rus Sergei Ryabkov thotë se vendimi i Finlandës dhe Suedisë për t’u bashkuar e NATO-n do të kishte pasoja të gjera, raportojnë agjencitë ruse të lajmeve.

Ai thotë po ashtu se e gjithë situata globale do të ndryshojë rrënjësisht si rezultat i lëvizjes.

Ryabkov tha se Finlanda dhe Suedia nuk duhet të kenë iluzione se Rusia thjeshtë do ta pranojë vendimin e tyre, raporton Interfax.

Më herët Kremlini është shprehur se anëtarësimi i Finlandës dhe Suedisë do të ishte gabim./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.