Rusia: Goditëm një bazë ushtarake në rajonin e Rivne

10:09 21/03/2022

Forcat ajrore ruse goditën me raketë një objekt ushtarak të ushtrisë ukrainase në rajonin Rivne në perëndim të vendit, tha Ministria e Mbrojtjes ruse.

“Raketat e komanduara me precizion të lartë të lëshuara nga ajri kanë goditur një qendër trajnimi për mercenarët e huaj dhe formacionet nacionaliste ukrainase“, tha zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, Igor Konashenkov./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *