Rusia hakmerret ndaj Ukrainës, bombardon një kopsht fëmijësh në Kherson, 6 të plagosur

rusia hakmerret ndaj ukraines bombardon nje kopsht femijesh ne kherson 6 te plagosur
rusia hakmerret ndaj ukraines bombardon nje kopsht femijesh ne kherson 6 te plagosur

Rusia është hakmarrë ndaj Ukrainës pas sulmit me dron në Moskë dhe Belogodor, ku humbën jetën tre persona.

Kievi ka bërë me dije se gjashtë persona u plagosën pasi forcat ruse hodhën bomba të drejtuara në një kopsht fëmijësh dhe një ndërtesë banimi në Kherson. Si pasojë e granatimeve shpërtheu një zjarr, por u shua shpejt nga zjarrfikësit.

Pesë nga të plagosurit kanë marrë trajtim mjekësor në vendngjarje, ndërsa një 22-vjeçar është dërguar në spital.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts