Rusia hedh poshtë lajmet për helmimin e Abramovich

13:01 29/03/2022

Helmimi i dyshuar i oligarkut rus, Roman Abramovich është hedhur poshtë nga Kremlini, sipas agjencisë së lajmeve Reuters.

Ata thonë se historia është pjesë e një lufte informacioni dhe nuk ka asnjë lidhje me realitetin.

Po ashtu, pas qarkullimit të fotove në media ku miliarderi rus dukej prezent në bisedimet e paqes Rusi-Ukrainë, Kremlini ka thënë se Abramovich nuk është një anëtar zyrtar i delegacionit rus në Turqi./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts