Rusia i vendosi sanksione, Hillary Clinton: Oscar karriere për mua!

Ish-sekretarja e Departamentit amerikan të Shtetit, njëkohësisht ish-kandidatja presidenciale, Hillary Clinton e përballi me cinizëm therës lajmin se kishte qenë ndërmjet zyrtarëve të sanksionuar nga Rusia.

”Dua tĂ« falĂ«nderoj RusinĂ« pĂ«r kĂ«tĂ« çmim Oscar tĂ« karrierĂ«s”, shkroi Clinton, disa orĂ« mĂ« vonĂ« nga njoftimi i MoskĂ«s.

Përveç presidentit amerikan, Joe Biden, nga masat ruse u prek edhe sekretari aktual i Shtetit, Antony Blinken, kreu i CIA-s, Will Burns dhe kreu i Pentagonit, thënë ndryshe sekretari i Mbrojtjes, Lloyd Austin.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.