“Rusia ka shkelur marrëveshjet”/ Ministri i Jashtëm i Ukrainës bisedon me Blinken: Vendosni sanksione shtesë ndaj Moskës!

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, ka kërkuar një raund të ri sanksionesh ndaj Rusisë , raporton Reuters.

Ai thuhet se tha se kishte një diskutim produktiv me sekretarin e shtetit të SHBA, Antony Blinken dhe se hapat që ata ranë dakord ndoshta do të zbatohen në ditët e ardhshme. Ai tha gjithashtu se korridoret humanitare nuk ekzistojnë në Ukrainë sepse Rusia ka shkelur marrëveshjet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.