Rusia: Kemi hapur korridore humanitare nëpër disa qytete të Ukrainës

08:56 08/03/2022

Civilët po lejohen të ikin gjatë një armëpushimi të përkohshëm në qytetet Chernihiv, Sumy, Kharkiv, Kiev dhe Mariupol, shkruan agjencia e lajmeve Interfax, duke cituar Ministrinë ruse të Mbrojtjes.

Ajo thotë se trupat e saj nuk po sulmojë, megjithatë të gjitha tentativat e mëparshme për armëpushim kanë dështuar.

Në Irpin, në rajonin e Kievit, një familje u vra nga bombardimet teksa po përpiqeshin të evakuoheshin./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *