Rusia liron kryebashkiakun e arrestuar të Melitopolit

Forcat ruse kanë liruar kryebashkiakun e qytetit të Melitopolit, të cilin e arrestuan javën e kaluar, tha të mërkurën një zyrtar i lartë në zyrën e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy.

“Kryebashkiaku i Melitopolit, Ivan Fedorov, është liruar nga robëria ruse”, tha shefi i shtabit të Zelenskiy, Andriy Yermak në një postim në internet. Ukraina kishte thënë se Fedorov ishte rrëmbyer të premten e kaluar nga forcat ruse.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com