Rusia nuk ndalet, të tjera raketa bien mbi Dnipro, 3 të vdekur dhe 15 të plagosur

  1. Rusia nuk ndalet në sulmet e saj ndaj Ukrainës.

Të paktën tre persona u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën në një sulm me raketa në qytetin ukrainas të Dnipro të premten, ka bërë me dije guvernatori rajonal Valentin Reznichenko.

“Raketat goditën një uzinë dhe një rrugë të populluar”, tha guvernatori në faqen e tij në Facebook.

“Sulmi rus vrau tre persona dhe plagosi 15 të tjerë . Po shohim shkallën e demit”, shtoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *