Rusia shënon shifra rekord, rreth 1000 viktima dhe mbi 32 mijë raste me koronavirus

Rusia ka shënuar një numër të lartë viktimave  dhe të rasteve me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se ditën e sotme janë regjistruar 999 viktima dhe 32, 196 të infektuar, një numër rekord ky i rasteve ditore.

Ndërkohë vetëm në Moskë janë regjistruar 6, 631 raste dhe 70 viktima në 24 orët e fundit.

Kremlini thotë se rritja e të infektuarve në Rusi është për shkak të shkallës së ulët të vaksinimit.

Kujtojmë se më herët presidenti rus, Vladimir Putin i bëri thirrje deputetëve  dhe autoriteteve shëndetësore që të ndërgjegjësojnë qytetarët dhe të përshpejtojnë procesin e vaksinimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.