Rusia shënon shifra rekord të infektimeve, identifikohen mbi 200 mijë raste në 24 orë

Rusia ka regjistruar sërish shifra të rasteve me COVID-19.

Gjatë 24 orëve janë identifikuar mbi 200, 000 të prekur duke shënuar rastet më të larta ditore.

Përkatësisht Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 722 pacientë kanë humbur jetën, duke u rritur me 9% nga e premtja e kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *