Rusia sulmon me raketa rafinerinë e naftës në Ukrainë

15:10 13/05/2022

Ministria e Mbrojtjes e  Ukrainës ka deklaruar se forcat ruse kanë kryer një sulm me raketa në një rafineri nafte në qytetin Kremenchuk në Ukrainën qendrore, duke shkatërruar kapacitetin e saj të prodhimit dhe rezervuarët e karburantit.  

Ministria gjithashtu deklaroi se forcat ukrainase rrëzuan një avion ukrainas Su-27 në rajonin e Kharkiv.

Po ashtu, guvernatori rajonal i Kharkiv, Oleg Sinegubov tha se një raketë ruse ka goditur territorin e aeroportit të Kharkiv dhe si pasojë janë pagosur 3 persona./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com