“Rusia thotë se ne ju urrejmë, gënjeshtër!/ Zelensky thirrje ukrainasve në rajonin e Donbasit: Luftoni për të drejtat e tuaja, mos bini pre e propagandës

Presidenti Volodymir Zelensky u ka bërë thirrje ukrainasve në rajonin e Donbasit të luftojnë për të drejtat e tyre dhe të mos bien pre e propagandës. Zelensky u shpreh se TV ruse thonë që Ukraina ju urren duke e konsideruar kete nje gënjeshter.

“Rusët shkatërruan shkolla dhe spitale. Rusët shkatërruan katedralen e Kharkivit. Mbroni jetën tuaj.

Vijon…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts