Rusia vazhdon sulmet në Lindje të Ukrainës, bombardimet u marrin jetën 4 civilëve në Donetsk

rusia vazhdon sulmet ne lindje te ukraines bombardimet u marrin jeten 4 civileve ne donetsk
rusia vazhdon sulmet ne lindje te ukraines bombardimet u marrin jeten 4 civileve ne donetsk

Katër civilë janë vrarë nga bombardimet ruse në qytetin Lyman ndërsa forcat e Moskës po shtyhen më thellë në rajonin lindor të Donetskut.

“Më 1 maj, katër civilë u vranë nga bombardimet ruse në rajonin e Donetsk, të gjithë në Lyman. Njëmbëdhjetë persona të tjerë u plagosën”, tha guvernatori Pavlo Kyrylenko në Telegram.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts