Rusia vendos sanksione për Biden

16:49 15/03/2022

Rusia ka vendosur sanksione të reja mbi Presidentin amerikan, Joe Biden. Lajmi është njoftuar nga Ministria e Jashtme ruse.

Sanksione do të ketë edhe për Sekretarin e Shtetit Antony Blinken, Sekretarin e Mbrojtjes Lloyd Austin, Këshilltarin për Sigurinë Kombëtare Jake Sullivan dhe shefin e CIA William Burns.

Ministria e Jashtme ruse ka thënë se sanksione do të ketë edhe për zyrtarë të tjerë amerikanë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.