Rusia vijon sulmet me raketa në Ukrainë, raportohet për një viktimë dhe një të plagosur

Një grua 58 vjeç humbi jetën dhe një burrë 74 vjeç mbeti i plagosur nga sulmet me raketa ruse në Ukrainë.

Oleksandr Prokudin, kreu i administratës ushtarake rajonale Kherson, tha se afërsia e katedrales së Shën Katerinës u godit, duke plagosur tre të tjerë.

Khersaon në bashku me Bakhmutin, janë dy nga rajonet që kanë pësuar më shumë humbje njerëzore dhe materiale, për shkak se kanë qenë shënjestra të sulmeve ruse. Kjo lidhet me shtrirje e tyre gjeografike dhe pasuritë minerare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts