Rusia zgjeron hapësirën e stërvitjes afër Ballkanit, bombardues, avionë e raketa mbërrijnë në Mesdhe

rusia zgjeron hapesiren e stervitjes afer ballkanit bombardues avione e raketa mberrijne ne mesdhe
rusia zgjeron hapesiren e stervitjes afer ballkanit bombardues avione e raketa mberrijne ne mesdhe

Rusia planifikon stërvitje të marinës në Mesdhe dhe ka zhvendosur bombardues dhe avionë të pajisur me raketa hipersonike në bazën e saj në Siri, kanë raportuar agjencitë ruse të lajmeve RIA dhe TASS.

Stërvitjet do të përfshijnë disa flota ruse dhe do të marrin pjesë në pjesën lindore të Mesdheut, cituan ata të thoshte ministria ruse e mbrojtjes.

Më herët të martën, Rusia njoftoi planet për një stërvitje të ngjashme në detin Barents.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts