“Sa ka kushtuar procesi?”/ Salianji i kërkoi sqarime, përgjigjet Instat: Ja kur i publikojmë të dhënat e Censit (DOKUMENTI)

sa ka kushtuar procesi salianji i kerkoi sqarime pergjigjet instat ja kur i publikojme te dhenat e censit dokumenti
sa ka kushtuar procesi salianji i kerkoi sqarime pergjigjet instat ja kur i publikojme te dhenat e censit dokumenti

Instituti i Statistikave i ka kthyer përgjigje deputetit Salianji, lidhur me vonesën e publikimit të të dhënave të Censit.

Deputeti Salianji me shkresë zyrtarë i ka kërkuar sqarime INSTAT për këtë proces të rëndësishëm, për metodën e ndjekur, dhe për shqetësimin e ndërhyrjes qeveritare.

Nga ana tjetër, për herë të parë ky institucion bën transparencën financiare, duke treguar sa u ka kushtuar shqiptarëve censi që nisi në shtatorin e vitit të kaluar, dhe do të shpallet në qershor.

Dhe ka kushtuar jo pak, por 16.9 milionë euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts