Sa kallashnikovi/ Rusët nuk përballen vetëm me humbjet nga lufta, sfida e frikshme me minjtë

Ushtria e presidentit rus Vladimir Putin që po lufton në Ukrainë ka një problem të madh me brejtësit, shkruan Newsweek duke u bazuar në postimet e shumta në rrjetet sociale. Kjo media amerikane raporton se për këtë ka informuar opinionin edhe më herët pas videove të shumta që janë publikuar në rrjetet sociale, ku shihen minjtë që po i shkaktojnë problem ushtarëve të Putinit.

“Problemi i rusëve me minjtë në istikame është i madh, dhe është rritur akoma më shumë në javët e fundit me rënien e temperaturave”, thuhet në një postim të OSINTtechnical në rrjetin social X (ish-Twitter). Në postim janë publikuar pamjet prej 19 sekondave, ku shihen tufat e minjve duke vrapuar në një shtrat të drurit i ndërtuar në istikame.

Newsweek raporton se nuk dihet se ku dhe kur është filmuar kjo video, kurse për këtë problem janë dërguar letra edhe ministrisë ruse të Mbrojtjes. E disa orë para publikimit të kësaj videoje OSINTtechnical, në po të njëjtin rrjet social ka publikuar fotografinë e miut të ngordhur pranë një kallashnikovi me komentin: “duket se në Donetsk kanë punë me brejtësit e madhësive të pazakonta”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts