Samiti i BE-Ballkan Perëndimor, Ursula von der Leyen: Kosova dhe Serbia t’i përmbushin angazhimet në kuadër të dialogut!

Samiti i BE-Ballkan Perëndimor, Ursula von der Leyen: Kosova dhe Serbia t’i përmbushin angazhimet në kuadër të dialogut!

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se në samitin e së mërkurën BE-Ballkani Perëndimor të mbajtur në Bruksel, Kosovës dhe Serbisë u është kërkuar përmbushja e angazhimeve në kuadër të dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Evropian. Në adresimin për shtyp pas samitit, Von der Leyen ka thënë se të dyja vendet […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts