Samiti i Berlinit në Tiranë, presidentja e KE-së pas konferencës me Ramën: Synojmë të hapim negociatat për grupin e parë për në BE

samiti i berlinit ne tirane presidentja e ke se pas konferences me ramen synojme te hapim negociatat per grupin e pare per ne be

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka reaguar pas konferencës për shtyp me kryeministrin Edi Rama, në kuadër të Procesit të Samitit të Berlinit në Tiranë.

Në një postim në platformën “X”, von der Leyen shkruan se BE synon hapjen e negociatave të grupit të parë.

C9a6e7dd 0219 47a7 Bd9c 716ae853bc00
C9a6e7dd 0219 47a7 Bd9c 716ae853bc00

“Shqipëria ka arritur tashmë kaq shumë. Procesi i shqyrtimit po ecën pa probleme. Falë ekipeve negociuese nga të dyja palët. Tani synojmë të lëvizim me shpejtësi dhe të hapim negociatat për grupin e parë, mbi bazat”, shkruan presidentja e KE-së.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts