Samiti i dhuratave, ja çfarë i dha Biden homologut të tij Putin në takimin në Gjenevë

SHBA

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka menduar për Vladimir Putinit para takimit në Gjenevë.

Siç raportojnë mediat amerikane, Biden i ka bërë dy dhurata homologut të tij.

E para ishte një dhuratë simbolike, skulpturë kristali e një bizoni amerika. Sipas njoftimit zyrtar sqarohet se bizoni është një nga gjitarët më madhështorë të kombit tonë dhe përfaqësues i forcës, unitetit e qëndrueshmërisë.

Po ashtu Biden i ka dhënë Putinit edhe një palë syze dielli spotive ‘’Aviator’’.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *