Samiti i NATO-s, gazetarja e VOA: Ja çështjet që do të diskutohen mes liderëve të Aleancës

samiti i nato s gazetarja e voa ja ceshtjet qe do te diskutohen mes lidereve te aleances
samiti i nato s gazetarja e voa ja ceshtjet qe do te diskutohen mes lidereve te aleances

Garentina Kraja, gazetare e Zërit të Amerikës, në rubrikën “Çështja e Ditës” në News24 ka dhënë detaje lidhur me samitin e NATO-s që ka nisur punimet në Uashington.

Ajo tha se lufta në Ukrainë, agresiviteti i Kinës dhe lufta mes Izraelit dhe Hamas, pritet të shoqërojnë diskutimet në këtë samit.

Ajo tha se ky samit zhvillohet në një kohë kur në Europë ka një rritje të forcave të ekstremit të djathtë.

“Ukraina do të jetë qendra e bisedimeve. Udhëheqësit e NATO-s pritet të dëshmojnë se si do të mund të tregojnë përkushtimin afatgjatë ndaj Ukrainës”, tha ajo.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts