Samiti i NATO-s në Bruksel, Stoltenberg: Të shqetësuar nga disa politika që po ndjek Kina

Jens Stoltenberg ka zbardhur detaje nga Samiti i NATO-s, ku u mblodhën liderë botërore.

Nga Brukseli Stoltenberg tha se gjatë samitit kemi adresuar çështjen e Kinës, po ashtu edhe për ndryshimet klimatike.

Mes të tjerash ai ngriti shqetësimin se NATO është i shqetësuar për disa politika që po ndjek Kina.

Ky Samit vjen fill pas atij të G7. Edhe në Bruksel priten të merren vendime të rëndësishme teksa në krye të axhendës është siguria e aleancës.

Mes temave që do të diskutohen, përvec raporteve me Kinen, është edhe Rusia apo tërheqjan e trupave nga Afganistani.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *