Samiti i NATO-s në Lituani, Rama takim me Erdogan: Bisedë për situatën në rajon dhe Veriun e Kosovës

samiti i nato s ne lituani rama takim me erdogan bisede per situaten ne rajon dhe veriun e kosoves
samiti i nato s ne lituani rama takim me erdogan bisede per situaten ne rajon dhe veriun e kosoves

Kryeministri Edi Rama u takua mesditën e sotme në Vilnius të Lituanisë me presidentin turk, Erdogan.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama bën të ditur se në takim u diskutua veçanërisht për veriun e Kosovës.

“Vilnius, Lituani –  Me Presidentin Erdoğan, në takimin bilateral për situatën në rajonin tonë dhe veçanërisht në Veriun e Kosovës”, shkruan Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts