Samiti në Tiranë/ Pas tensioneve për çështjen “Beleri”, Rama takohet me ministrin e Jashtëm grek

samiti ne tirane pas tensioneve per ceshtjen beleri rama takohet me ministrin e jashtem grek
samiti ne tirane pas tensioneve per ceshtjen beleri rama takohet me ministrin e jashtem grek

Kryeministri Edi Rama ka pritur pasditen e sotme në Kryeministri, ministrin e Jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis.

Gerapetritis ndodhet në Tiranë në kuadër të samitit të ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministri Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook.

“Takim me Ministrin e jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis”, shkruan Rama, teksa ka ndarë edhe një foto nga takimi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts