Samiti Rajonal i liderëve në Mal të Zi/ Në “tryezë” pritet të bëhen bashkë, Rama, Kurti dhe Vuçiç. Zbardhet agjenda

samiti rajonal i lidereve ne mal te zi ne tryeze pritet te behen bashke rama kurti dhe vucic zbardhet agjenda


Samiti Rajonal i liderëve do të mbahet në Kotor të Malit të Zi më 15 dhe 16 maj. Ky Samit pritet që t’i bëjë bashkë liderët rajonalë, përfshirë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

RMAAA

Gazeta Express ka siguruar agjendën e plotë të këtij Samiti e ku pjesëmarrës pritet të jetë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, Komisioni evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varheley si dhe Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts