San Marino mposht koronavirusin

23:40 11/05/2021

Vaksina sputnik V lehtëson destinacionin turistik, rikthehen aktivitetet ekonomike

FalĂ« vaksinĂ«s ruse Sputnik V , San Marino Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« njĂ« nga vendet e para nĂ« EvropĂ« qĂ« hoqi kufizimet e  COVID 19.  

Vendi po i gĂ«zohet statusit tĂ« ri . DitĂ«t e fundit nuk Ă«shtĂ« raportuar pĂ«r viktima apo raste te reja me infektime.  Fushata e vaksinimit bĂ«ri tĂ« mundur dhĂ«nien e dozĂ«s sĂ« parĂ« pĂ«r 90% tĂ« popullsisĂ« dhe sapo janĂ« ndjerĂ« efektet pozitive tĂ« saj.

MenjĂ«herĂ« pas lehtĂ«simit nga pandemia aty Ă«shtĂ« rikthyer jeta e pĂ«rditshme dhe aktiviteti ekonomik.  Shkalla mĂ« e lartĂ« e infeksionit nĂ« San Marino ishte pothuajse 250 raste nĂ« javĂ« nĂ« fillim tĂ« Prillit ndĂ«rsa nuk ka pasur asnjĂ« rast infeksioni qĂ« prej 4 majit.

San Marino  Ă«shtĂ« njĂ« nga atraksionet turistike  mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nĂ« Evrope dhe tĂ«rheq çdo vit mijĂ«ra turistĂ« .

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.