“Sanksionet ndaj Rusisë do të ndjehen në të gjithë Europën”, Orban: Hungarezët nuk do të paguajnë çmimin e luftës

“Hungaria ka dënuar sulmin ushtarak rus dhe luftën në Ukrainë, por nuk do të lejojë qytetarët hungarezë të paguajnë çminim e asaj lufte”, kështu është shprehur kryeministri i Hungarisë Viktor Orban.

Pas samitit të zhvilluar mes kryeministrit të Grupit të Vishegratit dhe kryeministrit britanik Boris , Orban gjithashtu u shpreh  se efektet e sanksioneve ndaj Rusisë do të ndjehen në të gjithë Europën, përfshirë edhe Hungarinë.

“Përfundimi i kësaj lufte përmes negociatave është në interesin e të gjithëve”, ka thënë më tej ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.