Sapo u kthye nga një vend i BE-së, ndalohet në aeroportin e Rinasit Jamarbër Malltezi

sapo u kthye nga nje vend i be se ndalohet ne aeroportin e rinasit jamarber malltezi
sapo u kthye nga nje vend i be se ndalohet ne aeroportin e rinasit jamarber malltezi

Jamarbër Malltezi është ndaluar nga policia mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit.

Gazetarja Klodiana Lala ka raportuar se Malltezi ishte duke u kthyer nga një vend i Bashkimit Europian, kur është ndaluar në ambientet e aeroportit të Rinasit nga autoritetet.

Mësohet po ashtu se urdhri për ndalimin e dhëndrit të ish-kryeministrit Sali Berisha është firmosur nga prokurori i posaçëm Arben Kraja.

Ende nuk dihet arsyeja e ndalimit të tij, ndërsa detaje të reja pritet të dalin në vijim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts