Scholz pjesë e “Air Defender 2023”? Kancelari gjerman fotografohet në vendin e pilotit të një prej avionëve gatë stërvitjes ushtarake (FOTO)

Kancelari gjerman Olaf Scholz është fotografuar në vendin e pilotit të një nga avionëve që merrte pjesë në stërvitjen speciale “Air Defender 2023”, stërvitje e cila po zhvillohet në hapësirën ajrore gjermane.

Raportohet se në të vërtetë kancelari nuk e ka drejtuar avionin, por se pasi është fotografuar, ka dëgjuar shpjegimet e pilotit në lidhje me karakteristikat dhe historinë e avionit luftarak.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts