S’dinte të vishte uniformën studentore, videoja e ‘sikletshme’ e Merkel bëhet virale në rrjet (VIDEO)

Kancelarja gjermane Angela Merkel është vendosur në një situatë të sikletshme gjatë një vizite në SHBA.

Ajo është dekoruar me një doktoraturë nderi nga Universiteti i Johns Hopkins në Uashington. Por këtu ndodhi dhe episodi i sikletshëm i kancelares.

Ajo ka hasur mjaft vështirësi teksa ka tentuar të veshë uniformën zyrtare të universitetit. Edhe pse një punonjës i erdhi në ndihmë, kancelarja sërish nuk arriti të vendoste si duhet veshjen, duke e vendosur uniformën me kokë poshtë. Kujtojmë, se kjo ishte vizita e fundit zyrtare e Merkel në SHBA.

Ajo ka zgjedhur të largohet nga partia që drejton në fund të mandatit dhe do të largohet nga skena politike pas zgjedhjeve të 26 shtatorit që do të mbahen në Gjermani.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.