“S’do të lejojmë që sjellja e egër e një pakice të pacipë të…”, paralajmërimi i Ramës: Vitin e ardhshëm paketë e re ndëshkuese për ndotësit

Vitin e ardhshëm pritet të hyjë në fuqi një paketë e re ndëshkimesh drastike ligjore për hedhësit e plehrave rrugëve.

Ky fakt u bë i ditur nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit reagoi ashpër në lidhje me rastet kur qytetarët hedhin në rrugë mbeturinat, ndërsa thekson se kështu prishet imazhi i vendit.

MESAZHI I RAMËS

#ShqipëriEPastër☀️????????????
Rrugët e reja janë për të shkurtuar distancat, jo për t’u kthyer në vendhedhje plehrash????????
???????? Faleminderit Bashkisë Gjirokastër dhe ARRSH që u angazhuan në pastrimin e aksit Kardhiq-Delvinë që çdo ditë frekuentohet nga mijëra turistë????????♀️???????? ♻️
???? Dhe në këtë kthesë të madhe historike për turizmin e për ekonominë shqiptare, NE S’DO TË LEJOJMË QË SJELLJA E EGËR E NJË PAKICE INDIVIDËSH TË PACIPË, TË DËMTOJË SHQIPËRINË E RILINDUR TURISTIKE! NJË PAKETË E RE NDËSHKIMESH DRASTIKE LIGJORE PËR HEDHËSIT E PLEHRAVE RRUGËVE, DO TË HYJË NË FUQI MAKSIMUMI FILLIMVITIN E ARDHSHËM????
#VetëmPërpara➡️????????

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts