Së shpejti në treg Birra “Gold”! Sipërmarrësi i Birrës “Korça” z. Irfan Hysenbelliu dhe stafi i fabrikës testojnë shijen e birrës se re

se shpejti ne treg birra gold sipermarresi i birres korca z irfan hysenbelliu dhe stafi i fabrikes testojne shijen e birres se rePas kthimit nga Greqia, ku vizitoi fabrikën e prodhimit të birrës Vergina, zoti Irfan Hysenbelliu zhvilloi një takim në Korçë me stafin e Fabrikës së Birrës Korça, të cilët sapo kanë prodhuar një birrë të re, që pritet të hidhet në treg shumë shpejt.

Birra gold1

Në një drekë në ambientet e restorantit të Fabrikës së Birrës, investitori dhe prodhuesit testuan shijen e birrës më të re, që i shtohet Birrës së Zezë dhe Bionde, të cilat tashmë kanë pushtuar jo vetëm tregun shqiptar ku janë më të pëlqyerat, por preferohen shumë edhe nga turistët e huaj, të cilët i kanë provuar dhe kërkojnë me emër në çdo lokal, birrën tradicionale “Korça”.

Birra Gold1

Shumë shpejt, pas 20 qershorit në tregun shqiptar do jetë e pranishme Birra Gold, birrë artizanale e prodhuar me teknologjinë e trashëguar të birrës “Korça” nga viti 1928, e prodhuar për herë të parë në Fabrikën e Korçës dhe që ka marrë disa çmime ndërkombëtare për shijen e saj autentike dhe shumë të veçantë.
Irfan Hysenbelliu Birra GOLD-Birra Korca11

Një shije e tillë i ka munguar tregut dhe të gjithë ata që e kanë shijuar, kanë ngelur shumë të kënaqur. Të gjithë janë të sigurt për suksesin që do ketë kjo birrë e re.

Le t’i urojme suksese Birrës Gold!

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts