Sean Shannon, folësi më i shpejtë në botë

Sean Shannon i lindur në Toronto të Kanadasë ka thyer rekordin botëror Guiness si folësi më I shpejtë në botë, pasi recitoi Hamletin e famshëm “të jesh, apo të mos jesh” brenda 23.8 sekondash.

Ai mund të thotë 655 fjalë për një minutë ndërkaq thotë se për këtë gjë e nevojshme është shkathtësia mendore dhe në të folur. Për të qenë një folës I shpejtë dhe I suksesshëm patjetër që fjalët e tua të jenë të qarta dhe mirë të kuptueshme nga ana e dëgjuesve.

Megjithatë, Shannon thotë se para së gjithash kjo është diçka e lindur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.