Seanca në Apel, Beleri: U arrestova në emër të Kryeministrit

fredi bereli ne gjyq

Fredi Beleri, kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës, së fundmi edhe eurodeputet i zgjedhur me siglën e partisë greke, Nea Demokracia, e ka konsideruar arrestimin e tij në 12 maj 2023, si politik.

Në seancën që po zhvillohet në Apelin e GJKKO-së, beleri, ashtu si edhe avokatja e tij, i ka konsideruar provat të manipuluara. Ai ka kërkuar nga trupi gjykues që të japin një vendim të drejtë në mënyrë që të kenë të qetë ndërgjegjen.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për Balkanweb, se gjatë fjalës së tij, Fredi Bleri tha “jam arrestuar në emër të kryeministrit  dhe provat janë manipuluar. Unë ndërgjegjen e kam të qetë dhe ju kur të shpallni vendimin ta keni të qetë ndërgjegjen tuaj”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts