Seanca për Kosovën në KS/ Ish-ambasadori: Kurti u tregua diplomatik. Andoni: Paraqitje pozitive, por serbëve duhet t’u jepej kohë për dinarin

Ish-ambasadori Agim Nesho i ftuar në studion e News24 ka komentuar seancën e djeshme të Këshillit të Sigurimit në OKB mes Kosovës dhe Serbisë. Nesho u shpreh se kryeministri i Kosovës Albin Kurti u tregua shumë diplomatik duke u dhënë përgjigje edhe delegacioneve nga Rusia apo vendet afrikane. “Kurti u tregua shumë diplomatik, i dha […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts