Seanca për Kosovën në OKB/ Vuçiç dhe Rusia akuza për shkeljen e protokollit, ankohen për delegacionin e Vjosa Osmanit

Pas shkëmbimit të deklaratave mes Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani dhe Presidentit serb Aleksandar Vuçiç, ky i fundit është ankuar te drejtuesja e seancës në Këshillin e Sigurimit të OKB se Osmani ka sjellë në sallë “njerëz që nuk e kanë vendin aty”. Vuçiç iu referua 4 grave që ndodheshin pas Presidentes së Kosovës, të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts