Seancë e jashtëzakonshme për referendumin e Serbisë në Kosovë, Kurti: Qeveria jonë nuk është anti-serbe!

seance e jashtezakonshme per referendumin e serbise ne kosove kurti qeveria jone nuk eshte anti serbe
seance e jashtezakonshme per referendumin e serbise ne kosove kurti qeveria jone nuk eshte anti serbe

Është zhvilluar këtë të shtunë, seanca e jashtëzakonshme në Kosovë lidhur me Referendumin e Serbisë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë fjalës së tij deklaroi se qeveria që ai drejton nuk është anti-serbe.

Ai i është përgjigjur deklaratave të deputetit serb i cili ka theksuar se po veprohet kundër serbëve.

‘Qeveria jonë nuk është anti-serbe, ne nuk kemi një ministër komuniteti serb, madje është kryetari i Listës Serbe , pastaj kemi edhe zëvendësministra e këshilltarë. Është Serbia ajo që është kundër Kosovës dhe përpjekjeve tonë për progres ekonomin dhe për avancim të agjendës europiane’, ka thënë më tej Kurti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts