Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Ukraina mund ta fitojë luftën nëse ka pajisjet e duhura

sekretari amerikan i mbrojtjes ukraina mund ta fitoje luften nese ka pajisjet e duhura
sekretari amerikan i mbrojtjes ukraina mund ta fitoje luften nese ka pajisjet e duhura

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin është shprehur se Ukraina mund ta fitojë luftën kundër Rusisë nëse ka pajisjet e duhura ushtarake.

Ai gjithashtu ka theksuar se mbrojtja në Ukrainë është përparuar , por njëkohësisht edhe lufta dhe në këtë mënyrë vendi ka nevojë për më shumë tanke.

“Hapi i parë për të fituar është të besosh se mund të fitosh… Ne besojmë se ne mund të fitojmë, ata mund të fitojnë nëse kanë pajisjet e duhura dhe mbështetjen e duhur,” tha ai.

Shefi i Pentagonit shton se Zelensky ishte mirënjohës për gjithçka që SHBA po bën, por është i fokusuar në atë që i nevojitet më pas për të qenë i suksesshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts