Sekretari amerikan i Mbrotjes: Lufta ruse kërcënimi më i madh për Evropën që nga Lufta e Dytë Botërore

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin e përshkroi luftën ruse në Ukrainë si “kërcënimin më të madh për sigurinë evropiane që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore”.

Ai tha se Putin kërcënon më shumë se sa sovraniteti i Ukrainës.

“Lufta e zgjedhur e Presidentit rus Vladimir Putin kërcënon më shumë sesa thjesht sovranitetin e Ukrainës”-tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.