Sekretari i Jashtëm britanik vizitë në Kosovë, Basha për David Cameron: Dërgoi mesazhe paqeje dhe stabiliteti për rajonin

sekretari i jashtem britanik vizite ne kosove basha per david cameron dergoi mesazhe paqeje dhe stabiliteti per rajonin
sekretari i jashtem britanik vizite ne kosove basha per david cameron dergoi mesazhe paqeje dhe stabiliteti per rajonin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin social “X” ka reaguar pas vizitës së Sekretarit të Jashtëm britanik David Cameron në Kosovë, duke u shprehur se ky i fundit dërgoi mesazhe paqeje dhe stabiliteti për Kosovën dhe rajonin.

Ai u shpreh mirënjohës për rolin jetësor që Britania luan përkrahë NATO-s në sigurimin e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor.

Basha theksoi se shqiptarët janë të privilegjuar të qëndrojnë krahë një miku dhe aleati si Mbretëria e Bashkuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts