Sekuestrohen 401 kilogramë heroinë në juglindje të Turqisë

Forcat turke të sigurisë sekuestruan 401 kilogramë heroinë në një automjet në provincën juglindore Hakkari, njoftoi Zyra e guvernatorit të provincës.

Në një deklaratë Zyra e guvernatorit tha se ekipet e sigurisë vazhdojnë operacionet kundër tregtisë dhe prodhimit të paligjshëm të drogës pa asnjë ndërprerje.

Më tej thuhet se një automjet që besohet se po transportonte drogë në provincat perëndimore u ndalua në rrethin Yuksekova të provincës. Ndërsa malli i kontrabanduar i fshehur u sekuestrua dhe një i dyshuar u ndalua.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.