Sekuestrohen 5.2 ton kokainë me vlerë 200 mln euro në brigjet portugeze, policia jep detaje

Policia portugeze ka sekuestruar 5.2 ton kokainë, e cila ndodhej brenda një jahti që lundronte nën flamurin spanjoll. Vlera e kokainës së sekuestruar nëse do të shitej në treg, do të kapte vlerën e 200 milionë eurove.

Policia njofton se kjo është një nga sekuestrimet më të mëdha të drogës të regjistruara në vitet e fundit në Evropë.

Jahti brenda të cilit u gjet droga, ishte 24 metra e gjatë dhe gjendej në Oqeanin Atlantik.

Autoritetet kanë arrestuar dy spanjollë dhe një peruan. Besohet se ishin pjesë e grupit që merrej me trafikimin ndërkombëtar të kokainës.

“Kjo është një goditje për ata që në Evropë kanë dashur të sjellin kokainë”, ka thënë Luis Nevec nga policia portugeze.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *