Sekuestrohen rreth 40 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, një në pranga

sekuestrohen rreth 40 kg marijuane ne kufirin greko shqiptar nje ne pranga

Vijon trafiku i marijuanës nga Shqipëria në Greqi, teksa një tjetër sasi është sekuestruar nga policia e shtetit fqinj.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në zonën e Kozanit është ndaluar një automjet tip “Mercedes-Benz” brenda të cilit janë gjetur dhe sekuestruar 2 canta që përmbanin 39 pako me 39 kg 560 gram marijuanë.

Në pranga ka përfunduar drejtuesi i mjetit, shtetas grek 47 vjec. Atij i janë sekuestruar edhe 2 telefona celularë me 2 karta SIM dhe 140 euro. Hetimi po ndiqet nga sektori i antidrogës së Kosturit dhe nga prokuroria e këtij qyteti.

Prej fillimit të vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 440 kg marijuanë që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

2dc00fc7 4191 46d4 Af89 28e57b670738
2dc00fc7 4191 46d4 Af89 28e57b670738
32168a54 57a8 45f5 8d94 Fe57f930ebce
32168a54 57a8 45f5 8d94 Fe57f930ebce
A287d2e6 296f 4133 Be0c 94a132006ef8
A287d2e6 296f 4133 Be0c 94a132006ef8
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts